Web sitemizi kullanarak çerezlerimizin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

Blog

Bakan, “Vazife Malûlü” Sayıyoruz Dedi, Şehit Doktorun Eşinden Tepki Geldi!
Haberler

Bakan, “Vazife Malûlü” Sayıyoruz Dedi, Şehit Doktorun Eşinden Tepki Geldi! 

Kendisi de Emekli sağlık çalışanı olan Muhteber Ertuğrul, Covid-19 sebebiyle vefat eden eşi Dr. Uğur Ertuğrul’un ardından yaşadıklarını anlattı ve eşinin yoğun bakımda bulunduğu sıradaki fotoğrafını da paylaşarak Bakan Selçuk’un sözlerine tepki gösterdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un meclisteki “Covid-19’un meslek hastalığı olarak sayılmasına dair bir kanuna gerek olmadığı” söylemine “Bu doktor 58 yaşında penceresiz odada 24 saat Covid nöbeti tutarken hastalandı. Bir ay 2 çocuğumla durumu kötü her an kaybedebiliriz diye bekledik biz. Bizi bugün yeniden öldürdünüz.” diyerek sitem eden acılı eş;  Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden doktor eşinden bağlanan dul ve yetim maaşında 2000 lira kesinti yapıldığını, kızı sigortalı bir işte çalıştığı için 3900 lira geri ödeme yapmalarına dair yazı geldiğini ve “ALO 170” hattını defalarca aramasına rağmen açıklayıcı bir yanıt alamadığını belirtti.

Emekli sağlık çalışanı Muhteber Ertuğrul, Covid-19 sebebiyle vefat eden eşi Dr. Uğur Ertuğrul’dan bağlanan dul-yetim aylığında kesinti yapıldığını ve kızı sigortalı bir işte çalıştığı için 3900 lira geri ödeme yapmalarına dair yazı geldiğini belirtip sosyal medya hesabından ilgili devlet kurumlarından yardım istedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Gerekli Alanlar İşaretlendi *