Web sitemizi kullanarak çerezlerimizin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

Blog

”Bir gün bir yerden atlarsam ya da tüm ilaçları içmiş olursam bilin ki tüm Allah korkuma rağmen ben yapmışımdır.”
Haberler

”Bir gün bir yerden atlarsam ya da tüm ilaçları içmiş olursam bilin ki tüm Allah korkuma rağmen ben yapmışımdır.” 

Mediaktüel, Kartal EAH’deki mobbing iddiaları konusunda çok önemli bir bilgiye ulaştı!

Mobbing mağduru olan Dr.Tuba geçtiğimiz günlerde, çalıştığı kurumda uğradığı mobbing nedeniyle twitterda yardım çağrısında bulunmustu.

Uğradığı mobbingi ise şu ifadelerle anlatmıştı ” Merhaba ben Tuba, soyadım önemli değil. Bir gün bir yerden atlarsam ya da tüm ilaçları içmiş olursam bilin ki tüm Allah korkuma rağmen ben yapmışımdır. Zira torpille bir yere gelen hocaların, çok asistan var hepi topu aile hekimi asistanısın baskısı ve istifa edememek beni yordu. Bir nikah kıydım. Ailesi nedeniyle ayrılık oldu diye pandemi servisinde hiç  durmadan çalışırken sadece aşırı fazla çalışamayacağımı, ayrılık sonrası depresyona girdiğimi söyledim. Bunun üzerine Dr.Hüseyin ve aile hekimliğinin esas hocası bana burdan git diye kibarca söylediler. Sonra babama senin kızın depresyonda, ona doktorluk yaptırmayız, başka tanılar aldırtırız ve köşe başında memurluk yapar, başka yere gitsin diyerek baskı yapıp beni psikiyatriden rapor olmaya zorladılar. Felaket sırt ağrım olduğu için hocanın kaşesini 500 kere basıp yerine imza attırmamaya zorladıkları için, bana sen hasta göremezsin psikiyatrik bir vakasın dedikleri için gittim lumbalji ile acilden 4 gün rapor aldım. Bana rapor veren çocuğa soruşturma açtılar çünkü psikiyatriden almadım tuzaklarına düşmedim diye.  Ardından asistanlık eğitimimi engellediler, ben seni  azlettim deyip beni hastanede toplantı odasında bekle diye zorladılar. Cimere şikayet edince, amire itaatsizlikten savunma istediler. Her koldan bana saldırırlarken istifanın yasak olduğunu bile bile üstüme geliyorlar.. Ne oldu, şikayet ettiğim için bakanlık soruşturma açtı ama Hüseyin Ç. gitmiş psikiyatristi şahit göstermiş, bilgi vermesi yasak birini göstererek bana delisin demeye çalışan bana beceriksiz, yardım etme hastalara diyen öğretim görevlisinin arkasında kim var bilemiyorum ama depresyondaki  birinin bu kadar üstüne gelmeleri sonucu ben ölürsem gerizekalılık yapıp aile hekimliği asistanlığını yazdığım hastanedeki Dr. Hüseyin ve onu koruyan Dr. Ersin Ş yüzünden olacak. Mobinge, hadi defol git demeye, emekleri harcamaya devam.”

Dr.Tuba’nın çağrısını Mediaktüel ailesi olarak duymuş ve bunu duyurmuştuk. Sonrasında haberimize hastane resmi hesabı tarafından okuyanları şaşkına çeviren yorumlar geldi. Yapılan yorumda, mobbing iddiasında bulunan Dr.Tuba’nın kişisel tıbbi bilgileri paylaşıldı. Bunun üzerine tepkiler çığ gibi büyüdü.

Mobbing yaptığı iddia edilen ve ismi hastane tarafından yazılan Ersin Şimşek in Kamu Hastaneler Birliği Başkanı olduğu ortaya çıktı. Soruşturmanın bu şartlarda tarafsız yapılabilmesinin mümkün olmadığı çok net bir şekilde ortadadır. Konuyla alakalı vatandaşlar, kişisel verilerin izinsiz paylaşılması suçu nedeniyle mahkemeleri ve Sağlık Bakanlığı’nı görev davet etmektedir.

 

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Gerekli Alanlar İşaretlendi *