Web sitemizi kullanarak çerezlerimizin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

Blog

Covid-19’a Yenik Düşen Doktorun Yürek Sızlatan Hikayesi
Haberler

Covid-19’a Yenik Düşen Doktorun Yürek Sızlatan Hikayesi 

Zonguldak’ta 14 kardeşin en küçüklerinden biri olan doktor Vedat Gök, küçük yaşta 13 kardeşini kaybetti. Tıp fakültesini kazandığında ise babasını kaybeden Gök, corona tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 47 yaşındaki Gök, Kastamonu’da coronadan ölen ilk sağlık görevlisi oldu.

Kastamonu Özel Anadolu Hastanesi’nde Radyoloji uzmanı olarak görev yapan Uzman Dr.Vedat Gök bir süre önce yakalandığını coronavirüs nedeniyle çalıştığı hastanede tedavi altına alındı. Yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam ederken sağlık durumu ağırlaşan Dr. Gök, sevk edildiği Ankara’da hayatını kaybetti.

Kastamonu’da korona virüsten ölen ilk sağlık çalışanı olan Vedat Gök’ün ardından acı bir hikaye çıktı. 14 kardeşten 11.’si olan Dr. Gök’ün 13 kardeşini birden küçük yaşta kaybettiği ortaya çıktı. Diğer kardeşlerinin 1.5 ila 3 yaş arası ateşli hastalıklar sebebiyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

 

Vedat Gök’ün teyzesi Hacer Yazgan, yeğeniyle ilgili şunları söyledi:

“13 KARDEŞİNİ KAYBETTİ”

”Vedat 14 kardeşti. 11 kardeşi Vedat doğmadan önce 2 kardeşi de Vedat doğduktan sonra öldü. Aralarında bir tek Vedat yaşadı. Babası doktora götürdü. Küçük yaşta Vedat’ın kalbinde delik olduğu söylendi. Lise yaşına kadar emin olmak sürekli doktora götürdü. Doktorlar bir şey yok deyince ondan sonra hayatına devam etti. Liseden sonra üniversitede doktorluğu kazandı. Çok temiz, sakin, kimsenin olayına karışmayan biriydi. Bir taneydi ama şımarık bir çocuk değildi. Tek çocuktu. Doktorluğu kazanınca babasını kanser hastalığından dolayı kaybetti. Doktorluğu kazanınca Sivas, Tokat ve Çaycuma’da görev yaptı. Yaklaşık 7-8 senedir Kastamonu’daydı.”

“VEDAT’A AKIL DANIŞIYORDUK”

“Biz O’na akıl danışıyorduk. Amcamın kızı korona virüs olmuştu. O da bize bol su içsin, şunu yapsın falan diye yol gösteriyordu. Sonra bir haber geldi. Hasta olduğunu söylediler. Telefonla aradık ama başkası çıkıyordu. Kendisiyle görüşemedik. Gelini aradım. Vedat’ın korona virüs olduğunu söyledi. Evde 1 hafta yatmış. Ateşi çıkmış. Evde annesi ve çocukları olduğu için hastaneye gitmiş. Sonra çok kötü olmuş. Hastanede doktorlar bakmış. Çok kötü olunca komaya girince Ankara’ya götürmüşler. Ankara’da vefat etti. Üç çocuğu vardı. İki erkek bir kızı vardı. Çocuğunun biri bu sene doktorluğu kazandı. Kızı İstanbul’da mimarlığı okuyor. Bir çocuğu da lise son sınıfta okuyor. Çocukları da çok terbiyeli. çok üzgünüz.”

 

 

İHA

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Gerekli Alanlar İşaretlendi *