Web sitemizi kullanarak çerezlerimizin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

Blog

Sağlık Bakanlığınca, Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifikaları Yenilenecek
Haberler

Sağlık Bakanlığınca, Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifikaları Yenilenecek 

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 il sağlık müdürlüğüne, “Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Resertifikasyon İşlemleri” başlıklı bir yazı gönderildi.

Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Standartlarının 12. maddesinde yer alan hükümler esas alınarak 2011 ve 2012 yıllarında yapılan sınavlara katılarak, “Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifikası” alanların, sertifikalarının yenileneceği belirtildi.

Sertifika sahiplerinden, sertifika geçerlilik süresi içinde en az 5 yıl enfeksiyon kontrol hemşiresi olarak çalışanlar, halen enfeksiyon kontrol hemşiresi olarak çalışanlar ve sertifikanın geçerlilik süresi içinde en az 4 yıl enfeksiyon kontrol hemşiresi olarak çalışan ve bu sürede en az bir adet ulusal/uluslararası hakemli dergide sağlık hizmeti ilişkili enfeksiyonların kontrolü konusunda yayın yapmış olanların sertifikaları ise sınavsız yenilenecek.

Bu şartlardan birini sağlayan sertifika sahipleri için bu yılın son 3 ayı içerisinde tarihi daha sonra belirlenerek duyurulacak olan sertifika yenileme (resertifikasyon) sınavı açılacağı kaydedildi.

Sınavsız sertifika yenileme hakkı için gerekli şartları karşılayanların, enfeksiyon kontrol komitesi başkanları ve kurum yöneticilerince onaylı olacak şekilde 30 Eylül 2020 mesai bitimine kadar “enfeksiyon@saglik.gov.tr” adresine gönderebilecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Gerekli Alanlar İşaretlendi *