Web sitemizi kullanarak çerezlerimizin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

Blog

Sağlık Çalışanları ”Burada Oturamazsınız Mikrop Saçıyorsunuz” Denilerek Kovuldu
Haberler

Sağlık Çalışanları ”Burada Oturamazsınız Mikrop Saçıyorsunuz” Denilerek Kovuldu 

Kocaeli’nin Derince ilçesinde faaliyet gösteren Yenikent 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi çalışanları site bekçisinin ve site sakinlerinin sözlü saldırısına uğradı.

Derince’ de bir sitede meydana gelen olayda kimliği bilinmeyen bir site sakini sağlık çalışanlarının sitenin ortak alanında bulunmalarından rahatsız oldu. Site sakininin şikayeti üzerine site bekçisi sitenin ortak alanında dinlenen sağlık çalışanlarının yanına geldi ‘Şikayet var, burada oturamazsınız’ şeklinde onları sözel olarak kovdu ardından şikayette bulunan site sakini de gelerek sağlık çalışanlarına ‘Burada oturamazsınız. Mikroplusunuz. Mikrop saçıyorsunuz. Camınızı ve kapınızı kapatın. Burada oturmanız yasak, içeri girin’ benzeri ifadelerle sataştı.

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney olaya ilişkin yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarına yönelik sözlü şiddete tepkisini ortaya koydu ve konuyla ilgili gerekenin yapılacağını belirtti.

‘Sağlıkçıları mikrop yuvası göstermek hoş değil. Hukuki işlemler başlatacağız. Kovid’e yakalanma ihtimalimiz diğer mesleklere göre 10 kat fazla. Bu kadar risk alırken böyle bir muameleye maruz kalmak bizleri çok üzdü. Sevindiğimiz konu, bu olaydan sonra bizi çok sayıda kişinin arayıp destek vermesidir.’

Op. Dr. Şenol Ergüney bu açıklamasının ardından konuyla ilgili resmi bir açıklama da yayınladı.

‘Gece gündüz demeden vatandaşlarımıza özveriyle hizmet sunan sağlık personelimizin moral ve motivasyona en çok ihtiyaç duydukları bu hassas dönemde Derince Yeniköy 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi çalışanlarımıza yapılan sözlü şiddet olayını kınıyoruz.

Tek gayesi vatandaşlarının sağlığını korumak ve tedavi etmek olan sağlık çalışanlarımızın karşılaştığı bu durum ne kadar üzüntü verici olsa da, toplumun büyük çoğunluğunun bu konuda bizlere destek olması bir o kadar memnuniyet vericidir.

Konu hakkında yasal süreç başlatılmıştır. Bu takipçisi olacağız. Söz konusu hatayı işleyen kişileri ise sağlık personelimizden özür dilemeye davet ediyoruz. Bizlere moral desteğini sağlayan Kocaeli halkına da çok teşekkür ediyoruz.’

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Gerekli Alanlar İşaretlendi *