Web sitemizi kullanarak çerezlerimizin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

Blog

Sağlıkçıklara ‘Rüşvetçi’ Diyen Murat Alan Hakkında Sendikalardan Ardı Ardına Suç Duyurusu
Haberler

Sağlıkçıklara ‘Rüşvetçi’ Diyen Murat Alan Hakkında Sendikalardan Ardı Ardına Suç Duyurusu 

Akit TV’de yayınlanan Ters Kutuplar isimli programda Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan, sağlıkçıların tepkisini çeken ifadeler kullandı. Sağlıkçıların özlük haklarını gündeme getirmesinden rahatsız olduğunu ifade eden Alan sağlıkçıları rüşvetçilikle itham etti.

6 bin liradan aşağı maaş alan hemşire olmadığını söyleyen Alan, sağlıkçıların yaşanılan kriz ortamında ‘özlük hakları’ sorununu dile getirmesinden şikayet etti. “Afrin’e ordumuz gideceği zaman subaylarımızın ‘bizim özlük haklarımızı verin’ demesi gibi. Yahu biz bunu mu konuşuyoruz? TSK’nın oraya nasıl gireceğini mi konuşacağız, yoksa sizin özlük hakları konusunu mu? Bu ne biliyor musunuz? ‘Rüşvetimi ver susayım’ mantığı gibi bir şey.” Şeklinde ifadeler kullanan Murat Alan sağlık çalışanlarını alenen rüşvetçilikle suçladı.

Birçok sendika sağlıkçıları rüşvet istemek ile suçlayan Murat Alan hakkında sağlık çalışanlarını itibarsızlaştırdığı gerekçesiyle dava açtı. Sağlık-Sen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusunda, Murat Alan’ın tüm sağlık çalışanlarını hedef alarak “rüşvetçi” ve “vatan haini” gibi göstermeye çalışıldığını vurguladı. Hem-Sen hemşirelik mesleğine alenen hakeret etmesi nedeniyle Murat Alan hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacağını beyan etti. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci de Murat Alan hakkında bizzat suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Gerekli Alanlar İşaretlendi *