Web sitemizi kullanarak çerezlerimizin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

Blog

Soğuk Zincir Davasında Mahkeme Aile Hekimini Haklı Buldu!
Haberler

Soğuk Zincir Davasında Mahkeme Aile Hekimini Haklı Buldu! 

İstanbul’da soğuk zincir bozulması sonucu imha edilen aşıların rücu edilmesine dair dava sonuçlandı, mahkeme aile hekimini haklı buldu. Konuyla ilgili İstanbul Aile Hekimleri Derneği (İSTAHED) tarafından yapılan açıklama şöyle:
Bağışıklama, birinci basamak çalışanları olarak lojistikten uygulamaya kontrolümüz altında olmakla birlikte, bundan sadece biz sorumlu değiliz. Aşı ile ilgili sorun yaşayabilecek aile hekimi meslektaşlarımıza yaptığımız uyarılarda ;
   -Konuyla ilgili tutanaklarını düzgün tutmalarını
   -Müdürlüğün de soğuk zincir uygulamasından sorumlu olduğunu,
   -Aşı imha olduğunda ya da kullanılamaz kararı alındığında bunu ispatlamanın iddaa eden tarafın sorumluluğunda olduğunu,
   -İcra ile ücret talebinde, icra dairesinden ödeme yazısı geldiğinde yazının geldiği icra dairesine 7 gün içerisinde itiraz edilmesini, bu durumda idarenin parayı alabilmesi için dava açması gerektiğini ve dava sürecinde de avukatımızın desteği ile hareket etmelerini
öneriyoruz.
Bu kararda da yaptığımız uyarıların mahkeme tarafından da aynı şekilde değerlendirildiğini gördük. Bize ulaşan üyemize, verdiğimiz hukuki destekle bir soğuk zincir davası daha kazanmış olduk.

   Soğuk zincir kırılmalarıyla ilgili neredeyse hiç dava kaybetmeyen ve davanın bu netice ile sonuçlanmasını sağlayan başta Uğurlu Hukuk Bürosu değerli avukatlarına ve İSTAHED Hukuk Komisyonuna teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İSTAHED YÖNETİM KURULU

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Gerekli Alanlar İşaretlendi *